Farská veselica

Slava Isusu Christu! Bratia a sestry, pred týždňom sme zažili už šiesty ročník našej veselice, ktorá sa konala v KD Budmericiach. Som rád že sa nám toto dielo darí a že prináša radosť nielen nám z farnosti ale aj iným našim priateľom, či známym. Vedieť sa s niekým potešiť a zabaviť nie je malichernosť ale umenie lásky a radosti. Evanjelium v praxi nie je zamračená tvár a stále poučovanie o hlbokých teologických či dogmatických pravdách. Je to posolstvo otvoreného srdca a ruky ktoré sú vždy ochotné poslúžiť. Ďakujem Vám všetkým za Vašu prítomnosť i všetkým Vám za organizáciu, či dary...

Duchovná obnova vo farnosti

Pozývame Vás na duchovnú obnovu s o. Ľuboslavom Petričkom, exorcistom. Koná sa od útorka do štvrtka 12.6.-14.6., program je v kostole sv. Heleny každý večer od 17:30.

Pápež František rodičom pokrstených detí: Sýťte deti Božím slovom

Vatikán 11. januára (RV) V nedeľu Krstu Krista Pána Svätý Otec pokrstil 33 detí. Svätú omšu slávil tradične v Sixtínskej kaplnke. Rodičia detí sú zamestnanci Vatikánu, pracujúci na rozličných úsekoch počnúc od Governatorátu, cez Vatikánske múzeá, Žandársky zbor, dikastériá Svätej stolice, až po Vatikánsky rozhlas.

Generálna audiencia Svätého Otca: Všetci sme povolaní ku svätosti

Vatikán 19. novembra (RV) Krásne slnečné počasie privítalo dnes pápeža Františka na Námestí sv. Petra spolu s početnými pútnikmi z celého sveta, ktorí sa prišli zúčastniť na generálnej audiencii. Medzi prítomnými nechýbali ani pútnici zo Slovenska. Svätý Otec aj dnes pokračoval v cykle katechéz o Cirkvi, pričom sa zameral na tému: všeobecné povolanie ku svätosti.

Svätý Otec na medzináboženskom kolokviu o komplementárnosti muža a ženy

Vatikán 17. novembra (RV) Obhajoba manželstva a rodiny nie je vecou ideológie, zdôraznil Svätý Otec na medzináboženskom kolokviu vo Vatikáne, venovanom téme komplementarity muža a ženy. Pripomenul, že vzájomné dopĺňanie sa muža a ženy je vyjadrením harmónie rozličných darov Ducha Svätého a patrí k základu manželstva a rodiny, ktorá je „prvou školou, kde sa učíme oceniť naše dary a dary tých druhých a učíme sa umeniu spolunažívania.“

Pondelková kázeň z Domu sv. Marty: Cirkev nie je skupinkou privilegovaných

Vatikán 17. novembra (RV) V Cirkvi sa stáva, že kresťania sú pokúšaní chcieť byť s Ježišom bez toho, aby chceli byť aj s chudobnými a marginalizovanými, izolujúc sa tak v akejsi cirkevníckej mikroklíme, ktorá nemá nič skutočne cirkevného. O tomto dnes hovoril pápež František v homílii pri svätej omši v Dome sv. Marty.